25 مهر 1402 ساعت 18:37

مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه بدون حضور ایران خودرو و سایپا از تاریخ 24 مهرماه 1402 آغاز و تا 27 مهرماه ادامه دارد.

مرحله سوم فروش سامانه یکپارچه خودرو از دیروز بدون حضور خودروسازان داخلی آغاز شد؛ در این مرحله شرکت‌های کرمان موتور، مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا و سانیار موتور برای فروش محصولات وارداتی و مونتاژی خود اعلام آمادگی کرده‌اند.

در این دوره تنها 4 خودروساز مونتاژی با با 9 محصول حضور دارند و این محصولات را در قالب فروش فوق العاده (تحویل 3 ماهه) به متقاضیان عرضه می‌کنند.

مرحله سوم فروش سامانه یکپارچه

مدت زمان ثبت نام در مرحله سوم فروش خودرو 4 روز بوده که تا پنجشنبه 27 مهرماه متقاضیان طرح عادی، طرح جوانی جمعیت و متقاضیان تعویض خودروهای فرسوده می‌توانند در این مرحله شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:

واردات خودرو ارزان قیمت ، وعده‌ای که دروغ از آب درآمد

لیست خودروهای مرحله سوم فروش سامانه یکپارچه

شرکت خودروسازی خودرو ارائه شده برای مرحله سوم
مدیران خودرو Arrizo 6 PRO Excellent
مدیران خودرو FX Premium
مدیران خودرو X55 Pro IE
کرمان موتور KMC JV
کرمان موتور JAC S5
کرمان موتور JAC S4
کرمان موتور JAC S3
صنایع خودروساری ایلیا YV دایون
سانیا موتور پارسیان X35

در اطلاعیه ارائه شده از سوی سامانه یکپارچه با اشاره به تخصیص خودرو از محل افزایش تولید و ظرفیت‌های مازاد برخی خودروسازان عنوان شده است:

با توجه به اجرای مرحله اول و دوم تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های مازاد برخی شرکت‌های خودروساز و نظر به تکمیل نشدن ظرفیت‌های موجود و با هدف تسهیل شرایط برای تمامی متقاضیان ،ظرفیت های خالی خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد که در این مرحله افرادی که تاکنون از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو کرده‌اند نیز امکان شرکت در طرح را خواهند داشت.

بر اساس اعلام شرکت‌های حاضر در این مرحله متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند از طریق سامانه اقدام به ثبت نام کنند:

1- متقاضیان محصولات تمامی شرکت‌های حاضر در طرح که تاکنون توسط خودروساز فراخوان نشده‌اند می‌توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده جدید طی فرایند ذیل اقدام کنند:

1-1-در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه ویرایش سفارش خود را از قسمت جزئیات سفارش انتخاب کند تا سفارش خودرو قبلی حذف شود.

1-2- پس از ویرایش سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و باید خودروی جدید خود را انتخاب کند.

1-3-پس از پایان مهلت تغییر خودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کرده تا فرآیند ثبت نام نهایی شود.

تبصره 1: در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده، تخصیص به‌ترتیب اولویت‌های تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره 2: در صورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نشود، کماکان اولویت قبلی وی محفوظ خواهد ماند.

تبصره 3: در صورتی که متقاضی، خودروی جدید را انتخاب کند، ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکند از اولویت‌بندی حذف می‌شود.

2- متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت‌دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است.

3- متقاضیانی که تاکنون در سامانه ثبت نام نداشته‌اند. (جدید)

3-1- در ابتدا متقاضی با ورود به سامانه https://esalecar.ir باید گزینه ثبت‌نام را انتخاب کند و پس از تشکیل پروفایل و تکمیل اطلاعات مندرج در آن امکان انتخاب خودروهای عرضه شده در این مرحله را دارد. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده با متقاضی است.

3-2- ظرفیت قابل عرضه به این دسته از متقاضیان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند 1 و 2 خواهد بود.

3-3- پس از تخصیص خودرو به متقاضی و اطلاع‌رسانی به ایشان با توجه به شیوه فروش این مرحله کل مبلغ خودرو باید به حساب شرکت مربوطه واریز شود.

3-4- پس از واریز مبلغ مرتبط با خودرو به حساب شرکت نسبت به پالایش اطلاعات اعلامی متقاضی (حداکثر یک هفته پس از واریز وجه) اقدام شده و در صورت احراز شرایط طرف تقاضا نسبت به انعقاد قرارداد با ایشان اقدام می‌گردد.

3-5- در صورت عدم احراز شرایط تخصیص خودرو ابطال و شرکت خودروساز مکلف به عودت مبلغ واریزی ظرف مدت 20 روز است.

3-6-مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در سامانه و داشتن کلیه شرایط تخصیص خودرو بر عهده متقاضی بوده و در صورت اثبات عدم احراز شرایط در بررسی‌های بعدی و در هر مرحله، تخصیص خودرو به ایشان کان لم یکن خواهد بود.

– مدت زمان جابه‌جایی، انتخاب خودرو و ثبت نام در این مرحله 3 روز خواهد بود.

–  پس از ارسال فهرست اولویت‌بندی شده به شرکت های خودروساز و اطلاع‌رسانی به متقاضیان امکان تکمیل وجه به مدت 5 روز فراهم می شود.

– کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته‌اند مشمول این طرح  نیستند.

– در صورتی که متقاضی، خودرویی را انتخاب کند، ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکند، از اولویت‌بندی حذف می‌شود.

– با توجه به شرایط فروش در صورت تاخیر در تحویل شرکت مکلف به پرداخت جرایم تاخیر مطابق ضوابط مربوطه است. مطابق آیین‌نامه این شیوه فروش مشمول سود مشارکت و انصراف است.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می‌شود متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت‌های مذکور مراجعه کنند.

source

توسط