یک استارت‌آپ آمریکایی به نام کانو (Canoo) که در ایالت تگزاس تاسیس شده، نسخه تقویت شده از پیکاپ برقی ساخت خود را با نام آمریکن بولداگ (American Bulldog) معرفی کرده است.

کانو فعالیت خود را از 4 سال پیش و با معرفی یک مینی‌ون برقی آغاز نمود و در ادامه با معرفی یک ون برقی توانست 19 هزار سفارش دریافت کند. این شرکت حتی چند دستگاه از محصول خود را در اختیار ناسا قرار داده است.

پیکاپ تک‌کابین کانو LTV در سال گذشته به ارتش آمریکا واگذار شد، تا مورد بررسی قرار بگیرد. اکنون از همان پلتفرم تخت برای ساخت نسخه دوکابین از پیکاپ برقی استفاده شده است.

با وجود تمام این‌ها، از مشخصات فنی کانو آمریکن بولداگ اطلاعی در دسترس نیست، هرچند که شرکت سازنده این خودرو را به کشتی جنگی تشبیه کرده و از مهندسی پیشرفته آن سخن به میان آورده است، که با عملکرد خود می‌تواند رقبا را پشت سر بگذارد.

طبیعی است که درباره زمان عرضه و قیمت کانو آمریکن بولداگ هم اطلاعی در دسترس نیست، که البته با توجه به ماهیت آن به عنوان یک کانسپت چندان عجیب نیست. البته در وب سایت شرکت کانو، از آمریکن بولداگ با عنوان LTV Quad-Cab یاد شده که بدین معنا که با یک خودروی سبک تاکتیکی مواجه هستیم. پس به نظر می‌رسد که همچون نسخه تک‌کابین، این مدل هم برای کاربری نظامی طراحی شده باشد.

طول و عرض نسخه تک‌کابین از پیکاپ کانو به ترتیب 4.67 و 1.98 متر اعلام شده است، اما با مشاهده گلگیرهای آمریکن بولداگ، می‌توان نتیجه گرفت که عرض این مدل بیشتر باشد.

نسخه تک کابین با 600 اسب بخار قدرت و ظرفیت بارگیری بیش از 800 کیلوگرم، تایرهای 32 اینچی چهار فصل و سامانه چهار چرخ محرک را به همراه داشت.

به گفته‌ی خبرنگار نشریه Insideevs، نسخه شهری این خودرو با حدود 500 اسب‌بخار قدرت و مجموعه باتری 80 کیلووات ساعت، برد حرکتی بیش از 200 کیلومتر را ارائه خواهد کرد.

بنابر گزارش مالی رسمی کانو، این شرکت در نیمه نخست 2023 با دارایی 5 میلیون دلار، 161.6 میلیون دلار ضرر به ثبت رسانده است، هرچند که در سه ماهه دوم و پس از تحویل خودروها به خریدار دولتی، توانسته به درآمد دست پیدا کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط