به گزارش ایلنا، این نشست دومین نشست از سلسله نشست‌های سمن‌ها و شخصیت‌های حامی فلسطین بود که اولین آن به ابتکار وزارت خارجه و در محل مرکز دیپلماسی عمومی آن وزارت برگزار شد.

در ابتدای نشست آیت الله اختری با اشاره به دستاوردهای درخشان مقاومت در شکست هیمنه‌ی رژیم صهیونیستی، جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را تقبیح و محکوم نموده و پذیرش شروط حماس را نشان دهنده شکست آشکار رژیم صهیونیستی دانست.

آیت الله اختری در ادامه ضمن تقدیر از زحمات وزارت امور خارجه، توفیقات آن وزارت را در برقراری ارتباط مؤثر با سمن‌ها و شخصیت‌های بین‌المللی حامی فلسطین چشمگیر دانسته و خاطرنشان نمود تشکیل شبکه بین‌المللی حامیان فلسطین عامل مؤثری برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها در وارد نمودن فشارهای هر چه بیشتر سیاسی و حقوقی بر رژیم صهیونیستی خواهد بود.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه این پیروزی را شروع جدیدی برای مقاومت در راستای نیل به هدف نهایی خود در آزادی قدس شریف دانست و تاکید کرد که رژیم صهیونیستی برای فرار از شکست به هر کاری دست خواهد زد و نباید اجازه داد این رژیم برای جبران شکست نظامی خود، در حوزه سیاسی پیروزی به دست بیاورد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۴ سال گذشته همواره حامی اول فلسطین بوده است و از هیچ کمکی در این مورد غفلت نکرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد نقش سازمان‌های مردم نهاد گفت: ضرورت حمایت سمن‌ها از فلسطین بیش از هر زمانی احساس می‌شود و با توجه به ظرفیت خوب سمن‌ها و بستر خوبی که ایجاد شده است، باید بتوانیم بیشتر از قبل در حمایت از مردم فلسطین در احقاق حق خود یاری‌گر آنان باشیم.

در ادامه جلسه نمایندگان سمن‌های حامی آزادی قدس شریف به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در موضوع فلسطین پرداختند و بر تداوم برگزاری جلسات مشترک با هدف استفاده از ظرفیت سازمان‌های غیردولتی در عرصه بین‌المللی برای کمک به مردم مظلوم فلسطین و محکومیت اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.انتهای پیام/

source

توسط