با توجه به گزارش‌های منتشر شده، یک کارمند گوگل مسئول افشای تعدادی از اطلاعات نینتندو بوده است. این فرد به ویدیوهای خصوصی حساب یوتیوب نینتندو دسترسی پیدا کرده و اطلاعاتی را پیش از اعلام رسمی شرکت به بیرون درز داده است. این اطلاعات از پایگاه داده‌ای داخلی گوگل که هزاران مورد احتمالی نقض حریم خصوصی و مسائل امنیتی گزارش شده توسط کارمندان بین سال‌های 2013 تا 2018 را ردیابی می‌کند، به دست آمده است.

در یک مورد، گفته شده که کارمند گوگل به ویدیوهای خصوصی در حساب یوتیوب نینتندو دسترسی داشته و اطلاعات را قبل از برنامه‌ریزی‌های اعلام شده شرکت به بیرون درز داده است. مصاحبه‌ای داخلی به این نتیجه رسیده که فعالیت‌ها «غیرعمدی» بوده‌اند. گوگل در بیانیه‌ای به رسانه 404 گفته است:

در گوگل، کارمندان می‌توانند به سرعت مسائل احتمالی محصول را برای بررسی توسط تیم‌های مربوطه گزارش دهند. زمانی که کارمند گزارشی را ارسال می‌کند، سطح اولویت را به بررسی‌کننده پیشنهاد می‌دهند.

گزارش‌های به دست آمده توسط رسانه 404 مربوط به بیش از شش سال پیش هستند. نمونه‌هایی از این گزارش‌ها محسوب می‌شوند که هر یک در آن زمان بررسی و حل شده‌اند. در برخی موارد، این گزارش‌های کارمندان مشکلی نبوده‌اند یا مشکلاتی بوده‌اند که کارمندان در خدمات طرف سوم پیدا کرده‌اند.

نینتندو اخیرا تایید کرده است که کنسول بعدی خود را در سال مالی جاری رونمایی خواهد کرد. به این معنی که جانشین سوئیچ قبل از آوریل 2025 معرفی خواهد شد. به هر حال ظاهرا نینتندو فعلا قصد پیگیری افشای اطلاعات خود توسط گوگل را ندارد. در حال حاضر این شرکت بیانیه‌ای در این باره صادر نکرده، اما شاید با توجه به غیرعمدی بودن این درز اطلاعات، از این کار صرف نظر کند. به هر حال این اتفاق مربوط به چند سال پیش است و از آن موقع زمان زیادی سپری شده است.

شاید اگر این اتفاق در آینده تکرار شود و باز هم رونمایی‌ها یا بازی‌های نینتندو اول به شکل غیررسمی افشا شوند، این شرکت هم موضوع را پیگیری قضایی کند.


source
کلاس یوس

توسط petese